FHU "OGNIOMISTRZ - Mariusz Jakubas - Kompleksowe zabezpieczenia przeciwpożarowe

Wyposażenie strażaka

Gwizdek metalowy

Gwizdek_metalowy_4fc4b8235d46a

Gwizdek kulkowy metalowy.W komplecie sznurek.


 

 

LINKA STRAŻACKA ZL20

LINKA STRAŻACKA ZL30

LINKA_STRA__ACKA_4f7b1bba00a7e

Linka torlenowa o średnicy 14 mm, pleciona, bezrdzeniowa zakończona
zatrzaśnikiem aluminiowym typu ‚gruszka’ i zakończona pętlą z kauszą,
pakowana w przenośną torbę.
 
Linka przeznaczona jest do celów ratowniczych i zabezpieczenia strażaka pracującego na wysokości

Długość-20m
wytrzymałość na rozrywanie – 1500 kg
wydłużenie max. 30%

Świadectwo dopuszczenia CNBOP nr.0202/2008

 


 

Nóż składany ratowniczy

N_____sk__adany__4f91c1a268e9c

Doskonały nóż ratowniczy, niezbędny w każdym samochodzie i nie tylko. Zakończenie rękojeści uzbrojone w zbijak do szyb i ostry nóż do cięcia pasów bezpieczeństwa. Wytrzymałe częściowo ząbkowane ostrze gwarantuje precyzje i skuteczność. Wyprofilowana rękojeść z jelcem daje pewny chwyt i zapewnia bezpieczeństwo użytkowania.
 
produkt renomowanej niemieckiej firmy Mil-Tec
rękojeść z oksydowanymi aluminiowymi okładkami
klips do mocowania przy pasie
wykonany z wysokiej jakości materiałów
wymiary: po rozłożeniu: 21 cm, po złożeniu: 13 cm, dł. ostrza: 8 cm
kolor czarny, czerwony

 

PAS BOJOWY STRAŻAKA

PAS_BOJOWY_STRA__4f7b1c728960e

Pas wykonany z taśmy poliamidowej, szerokość 85 mm, wzmocniony skórą z klamrą i uchwytem metalowym. Służy do zabezpieczenia strażaka podczas wykonywania pracy na wysokości i mocowania wyposażenia osobistego. Posiada Świadectwo CNBOP nr.0358/2008.
Rozmiary:
M-obwód pasa 77-93 cm
S-obwód pasa-87-103 cm
D-obwód pasa -97-113 cm
 


PODPINKA WĘŻOWA

PODPINKA_W____OW_4f7b1cc957e3d

Podpinka wężowa służy pomocnikowi i prądownikowi do podwieszania węża tłocznego, szczególnie przy wysokich drabinach. Podpinka wykonana jest z linki torlenowej 14 mm plecionej bezrdzeniowej zakończona z jednej strony pętlą o prześwicie 80 mm z drugiej zaś strony zakończona pętlą na którą założony jest hak stalowy

  • długość – 1 m

  • waga – 0,4 kg

 


 

Sygnalizator bezruchu SUPER PASS II™

Sygnalizator_bez_4fc33076baf43

Charakterystyka:
Automatyczne uruchomienie
Certyfikat do pracy w obszarach niebezpiecznych
Użycie bez aparatu oddechowego
Jaskrawe, doskonale widoczne lampki sygnalizacji stanu pracy
Wykrywanie bezruchu
Dodatkowo dostępne wykrywanie nadmiernej temperatury
Łatwa obsługa i konserwacja
Bardzo głośny sygnał alarmowy 98+ dBA
Przyciski czarne – tylko bezruch
Przyciski czerwone – bezruch i temperatura
Opis
Zaprojektowany dla bezpieczeństwa strażaków
AUTOMATYCZNE URUCHOMIENIE
Super PASS II™ jest to pierwszy Osobisty Sygnalizator Bezruchu (PASS), produkcji Grace Industries, spełniający wymagania amerykańskich przepisów NFPA, posiadający funkcję automatycznego uruchomienia. Funkcja ta zapewnia, że sygnalizator włącza się automatycznie w chwili wyjęcia z miejsca przechowywania.
KLUCZ DO PRZECHOWYWANIA I IDENTYFIKACJI
Po wyjęciu sygnalizatora Super PASS II™ z pozycji przechowywania, klucz odłącza się od jego obudowy, co powoduje natychmiastowe włączenie urządzenia w tryb wykrywania bezruchu, a także opcjonalnie temperatury. Po włączeniu Super PASS II™ wydaje serię sygnałów dźwiękowych. Sygnały te oznaczają stan uruchamiania urządzenia i towarzyszy im zapalanie na zmianę żółtych lampek sygnalizatora.
ALARM BEZRUCHU
Jeśli bezruch strażaka trwa od 18 do 23 sekund, urządzenie wchodzi w tryb „Wstępnego alarmu” i wydaje sygnał dźwiękowy odpowiadający wstępnemu alarmowi. W trybie „Wstępnego alarmu” przemienne świecenie żółtych lampek LED jest zastąpione przez chwilowe świecenie czterech czerwonych lampek LED. Głośność sygnału dźwiękowego staje się stopniowo coraz większa, co oznacza, że sygnalizator zbliża się do pełnego wejścia w tryb „Alarmu”. Jeśli bezruch trwa od 30 do 35 sekund, Super PASS II™ wchodzi w tryb „Alarmu”. W trybie tym cztery czerwone diody LED szybko migają i urządzenie wydaje głośny, modulowany dźwiękowy sygnał alarmowy. Taki sposób alarmowania stanowi nieocenioną pomoc w odnalezieniu strażaka, który stracił przytomność. Stan „Alarmu” można skasować poprzez jednoczesne wciśnięcie obydwu bocznych przycisków urządzenia.
RĘCZNE WŁĄCZENIE ALARMU
Istnieje możliwość ręcznego włączenia alarmu sygnalizatora Super PASS II™ w trybie normalnej pracy, poprzez naciśnięcie przycisku „Alarm” znajdującego się na przedniej ściance obudowy urządzenia. Kasowanie „Alarmu” odbywa się poprzez jednoczesne wciśnięcie obydwu bocznych przycisków urządzenia.
WYKRYWANIE NADMIERNEJ TEMPERATURY
Sygnalizator Super PASS II™ może również mieć funkcję wykrywania nadmiernej temperatury. Szacunkowe czasy reakcji dla opcjonalnego alarmu temperaturowego*
Temperatura otoczenia  Czas do wzbudzenia alarmu
175°C  6 minut
150°C  8 minut
120°C  10 minut
95°C  12 minut
*Podane czasy są szacunkowe, ze względu na zmienność wielu czynników, mających wpływ na układ wykrywania temperatury.
Dane techniczne
Wymiary: 54 mm x 80 mm x 41 mm (bez klipsa)
Waga: 200 g (bez klucza)
Głośność alarmu: 98+ dBA min. mierzone w odległości 3 m
Czujnik bezruchu: Akcelerometr elektroniczny
Obudowa: Trwała, poliwęglanowa, odporna na uderzenia i wysoką temperaturę,
częściowo przezroczysta
Rozróżnialność dźwięku: 6 dBA względem hałasu tła
Bateria: Alkaliczna, 9 V, zalecany typ Duracell MN 1604. Czas pracy: 40 godzin w trybie wykrywania.
Certyfikaty: Certyfikat badania typu WE nr LCIE05ATEX6022X potwierdzający wykonanie przeciwwybuchowe: Ex II 1G EEx ia II C T4. Znak CE
Gwarancja: Jeden rok od daty nabycia
Świadectwo CNBOP 0038/2007

 


 

SYGNALIZATOR BEZRUCHU MOTION SCOUT

SYGNALIZATOR_BEZ_50e410137759f

Następne pokolenie samodzielnego osobistego sygnalizatora bezpieczenstwa motionSCOUT wyczuwającego brak ruchu i generującego automatyczny alarm. Dla zwiększenia bezpieczeństwa alarm może być również aktywowany ręcznie.

motionSCOUT jest wyjątkowo łatwy w użyciu. Czuły, elektroniczny sensor rozpoznaje wszystkie normalne ruchy ciała. Nie wymagający konserwacji i wytrzymały motionSCOUT gwarantuje wysoką efektywność kosztów.
 
Z dwoma przyciskami obsługa jest bardzo prosta i intuicyjna. Duży przycisk służy do ręcznego aktywowania alarmu, natomiast mniejszy do uruchomienia przyrządu. Dla dodatkowego bezpieczeństwa motionSCOUT może być wyłączony tylko poprzez naciśnięcie obu przycisków jednocześnie.
Dioda A bi-colour LED wyraźnie pokazuje gotowość urządzenia, zielony kolor wskazuje gotowość a czerwony niski poziom baterii.
Alarm główny składa się z wyróżniającego i słyszalnego alarmu z 95 dB w odległości 30 cm i bardzo jasno świecącej diody. W przypadku bezruchu, alarm wstępny rozpoczyna się po ~25 sekundach ze zniżoną fonią głośności. Po dalszych 15 sekundach bezruchu, rozpoczyna się alarm główny.
Obudowa motionSCOUT jest zwarta, trwała i wodoszczelna zbudowana tak aby stawiać opór najtrudniejszym warunkom. Zintegrowana uszczelka pomiędzy yższą a niższą częścią obudowy, zabezpiecza przed przedostawaniem się wody do wewnątrz nawet po wymianie baterii. Dzięki klamerce z amortyzowanym zaczepem, motionSCOUT może być łatwo i bezpiecznie zaczepiony do pasa biodrowego lub barkowego.
Sygnalizator występuje także w wersji z czujnikiem temperatury.
 
Posiada Świadectwo Dopuszczenia nr 0529/2009
 


Sygnalizator bezruchu Dräger Bodyguard 1000

Sygnalizator_bez_4fc4b2d044ca5

Sygnalizator bezruchu Dräger Bodyguard 1000
Dräger Bodyguard 1000 został wyprodukowany, aby przyczynić się do bezpieczeństwa życia, w sytuacji gdy użytkownik jest nieprzytomny lub w nagłej potrzebie. Jest on trwały i lekki, wysyła jasne i niezmienne sygnały i alarmy, a tym samym gwarantuje szybkie i efektywne rozpoznanie

Stabilny i trwały wzór
Jego trwały wzór jest przeznaczony do stałego funkcjonowania w ekstremalnych warunkach funkcjonowania, obojętnie jak ekstremalne jest otoczenie. Dräger Bodyguard 1000 produkowany jest według IP 67 ochrony przed strumieniem wody i do stosowania w zakresie temperatur od -15°C do 75°C.
Łatwy w obsłudze
Podobnie jak Dräger Bodyguard 7000, Dräger Bodyguard 1000 funkcjonuje w ten sam sposób. Przyciski dają się obsługiwać również w rękawicy ochronnej. Po włączeniu, urządzenie automatycznie przeprowadza pełny test funkcyjny. Przypadkowe wyłączenie urządzenia podczas jego używania jest wykluczone, w zależności od trybu pracy – dzięki opcji wsunięcia klucza kontrolnego lub dzięki dwukrotnemu przyciśnięciu przycisku.
Łatwa konserwacja
Bodyguard 1000 nie potrzebuje regularnej konserwacji, wymagana jest jedynie wymiana baterii zgodnie z zapotrzebowaniem.
Kompatybilny ze wszystkimi aparatami powietrznymi
Dräger Bodyguard 1000 może być przymocowany do aparatu powietrznego w sposób szybki i pewny, przy pomocy klamry „krokodylkowej” lub standardowej klamry mocującej. Przy tym możliwa jest każda dogodna pozycja – na pasie naramiennym lub biodrowym czy też w każdej innej pozycji na aparacie.
Wyraźne ostrzegające sygnały akustyczne i optyczne
Jeśli przez ponad 25 sekund nie jest wykryty żaden ruch i w ciągu kolejnych ośmiu sekund nie zostanie anulowany stan alarmowy, Bodyguard 1000 wysyła sygnały akustyczne i optyczne. Dodatkowo podwójne diody FASCIA umożliwiają orientację w warunkach złej widoczności. Migające w ciągły sposób na niskiej częstotliwości niebieskie diody, pozwalają na łatwą orientację członka grupy podczas normalnej aktywności i umożliwiają pozostanie widocznym dla pozostałych członków grupy.
Protokół danych z przebiegu pracy
Podobnie jak Dräger Bodyguard 7000, również Dräger Bodyguard 1000 odznacza się pełną funkcjonalnością protokołu danych, które to mogą być odczytane przy pomocy modułu Dräger RFID-PC i kompatybilnego z Windows oprogramowania.
Wybór trybu pracy
Urządzenie może pracować w dwóch trybach: albo z przyciskami albo z kluczem funkcyjnym do kontroli dostępu do aplikacji.

Świadectwo CNBOP 0984/2011

 


 

TOPOREK STRAŻACKI Z POCHEWKĄ

TOPOREK_STRA__AC_4ffec54d4e762

Toporek składa się  głowicy, trzonka, rękojeści.Głowica jest kuta, hartowana i oszlifowana.Trzon toporka wykonano ze spłaszczonej rury i pokryto na długości 182 mm warstwą tworzywa sztucznego typu polipropylen.Toporek przechowywany jest w pochwie wykonanej z tworzywa sztucznego zapinanej na metalowe zatrzaski.

Wykonany zgodnie z normą PN-85/M-51501

Posiada Świadectwo Dopuszczenia CNBOP nr 1274/2012

 


 

ZATRZAŚNIK TYP ZD-SUPRON3

ZATRZA__NIK_TYP__4f7b1e67e5c5f

Zatrzaśnik służy do celów ratowniczych i do zabezpieczania strażaków pracujących na wysokościach.
Zatrzaśnik z blokadą typu „twist lock”
Materiał haka: duraluminium
Materiał zamka: duraluminium
Siła otwierająca zamek: 16-20 N
Masa: ok. 208 g
Świadectwo dopuszczenia Nr 0501/2009 wydane przez CNBOP